Wierzenie katolickie, które wyznaje znakomita większość Mieszkańców Polski nie wydaje się być szczególnie trudne, niemniej jednak tylko pod warunkiem, że my sami jako osoby uważające się za wierzące oraz dodatkowo praktykujące jesteśmy w stanie go stosownie zinterpretować. Bóg będący ważną i sednem naszej wiary nie jest istotą, z którą można porozmawiać, dotknąć i spostrzec. Wierzenie w niego może się wydawać zatem być czymś zupełnie metafizycznym. Człowiek potrzebuje w coś wierzyć. Jest to jedyny sposób na to, by ulżyć sobie we własnych rozterkach czy w wątpliwościach. To czy wiara będzie dla nas drogowskazem zależy tylko od nas i od tego kto i w jaki sposób nas jej naucza. W większości duchowni sami nie są w stanie odpowiedzieć na nurtujące nas pytania, dlatego też nie możemy dziwić się temu, że tak w bardzo wielu przypadkach wątpimy. Ci, którzy mieli okazję obejrzeć jeszcze 5 minutek doskonale wiedzą, że należy się właściwie przygotować na to, aby móc stwierdzić, że jest się katolikiem. W naszym kraju źle postrzegane są inne wiary. Wydaje nam się, że tylko nasza jest genialna i słuszna i wyłącznie ją powinno się szanować , a ponadto pielęgnować. Nie można o to obwiniać księży. Oni zawsze tłumaczą nam, że podstawą wiary katolickiej jest tolerancyjność. Rekolekcje również mogą nam pomóc w zrozumieniu tego. Bardzo istotne jest jednakże to, abyśmy sami wiedzieli, że jedynie od nas zależy w jaki sposób będziemy umieli wyznawać swoją wiarę i jakimi będziemy katolikami. Nasz katolicyzm nie ma możliwość wszakże zamykać się wyłącznie w niedzielnej mszy świętej.

Zobacz: wiara.

Jak wierzyć

Dodaj komentarz