Jak promować nowego bloga internetowego?
Nie jest to prosta sprawa. W sieci co chwilę pojawiają się nowe blogi internetowe. Nie wiele z nich przetrwa dłużej niż rok.

Dlaczego? To wina samych blogerów, szybko tracą zapał do pisania. Chcą osiągnąć niemalże natychmiastowy sukces… A to tak nie działa…
 
Zanim założymy swojego bloga online zastanówmy się o czym pragniemy pisać. Może to być blog z ciekawostkami, blog o modzie, ogrodnictwie, kuchni, majsterkowaniu. Liczba tematów jest praktycznie nieograniczona.Wszystko uzależniony jest od tego co nas interesuje i co jest naszą pasją. Oczywiście niektóre tematy są bardziej chwytliwe niż inne, niemniej jednak to nie powinno być dla blogera decydującym kryterium. Zdecydowanie całkiem dobrze wybrać niszowy temat, który nas interesuje niż iść za tłumem. Będziemy posiadać mniejszą liczbę odsłon, niemniej jednak nasi czytelnicy będą regularnie zaglądać na naszego bloga.
 
Pisz, pisz i pracuj…
Po drugie pisz regularnie. Jeden wpis na miesiąc wiosny nie czyni. Promocja bloga wymaga sporego nakładu czasu. Musisz pisać i  regularnie zamieszczać nowe posty. Na początku im częściej tym lepiej. Dopiero blogerzy z doświadczeniem mogą pozwolić sobie na rzadszą aktywność. Pamiętaj rywalizacja nie śpi, jeśli zaniedbasz bloga internetowego twoi czytelnicy odejdą do konkurencji.
Boisz się, że twoje wpisy będą niedoskonałe? Właściwie każdy bloger jakoś zaczynał. Nikt w tej samej chwili nie został mistrzem pióra, a raczej klawiatury… Na szczęście do każdego wpisu na blogu możesz wrócić i go poprawić.
Promocja od czego zacząć?
Sposobów na upowszechnienie bloga internetowego jest bardzo sporo. Każdy szanujący się bloger ma swój fanpage. Warto też zamieszczać wpisy gościnne na innych blogach. Dzięki temu przyciągniemy nowych czytelników. Udzielasz się na jakimś forum? To świetnie. Zamieść link do własnego bloga online w stopce. 
Masz pierwszych czytelników? Super. Masz na blogu pierwsze komentarze? Jeszcze lepiej, wręcz jeżeli oceny twojej pisaniny nie są zbyt pochlebne. To motywacja do wytężonej pracy. W każdym momencie odpisuj na komentarze. Dzięki temu twoi czytelnicy poczują się zauważeni i zostaną na dłużej.
Zobacz więcej: bibabiba.blog.pl.
Warto zobaczyć: http://finanseibiznes.wordpress.com.

Jak zareklamować bloga online?

Dodaj komentarz