Geodezja to nauka w skrócie zajmująca się ustalaniem wielkości oraz kształtu ziemi. Wiedza ta niezbędna jest w budownictwie, bez geodezji nie można mówić o jakimkolwiek budownictwie. 

W województwie pomorskim dominują tereny nizinne, a też sporo terenów podmokłych, co wynika z ogromnej liczby jezior i bliskiej odległości do morza. 

Geodeta Wejherowo posiada pracę niełatwą, identycznie zresztą w jaki sposób cała geodezja nie jest łatwym zarobkiem. Ażeby zostać geodetą powinno się posiadać co najmniej tytuł technologia, natomiast w dzisiejszych czasach znacząca większość geodetów ma wykształcenie wyższe techniczne. Pomimo to wielu z nich nie ma możliwość odkryć pracy, aktualnie panuje przesyt geodetów na rynku pracy. 

Wejherowo oferuje dosyć ciekawe oferty pracy dla geodetów. Do ich obowiązków trzeba mierzenie wszelakich punktów pomiarowych w miejscach, gdzie szykowane są różnorodne przedsięwzięcia budowlane. Pomiarów jest cała masa, można wymienić pomiary topograficzne, miejskie, hydrograficzne, komunikacyjne, sytuacyjne, z pewnością geodeta nie ma prawa narzekać na nudę w osobistej pracy.

Geodeta wyniki własnej pracy przekazuje architektom , a ponadto konstruktorom, którzy dzięki temu mają pojęcie co i w jaki sposób mogą tworzyć. Wyobraźmy sobie sytuację, że budowa zaczyna się na nieznajomym terenie, jest to prosta droga do katastrofy.

Wejherowo jest gminą, gdzie geodezja jest bardzo potrzebna. Miasto i okolice nieustająco się rozwijają, pojawia się coraz więcej budynków użytku publicznego, w jaki sposób i budynków mieszkalnych, a też mosty czy drogi. W takich założeniach geodeta w każdej sytuacji będzie miał pracę.

Geodeta