Etykiety od dawien dawna są jedną z pierwszych rzeczy na którą patrzymy jako ewentualni klienci. To one przyciągają nasz wzrok, dlatego eksperci odpowiedzialni za marketing prowadzą nawet wyścig o w jaki sposób najbardziej wymyślną etykietę. I nie jest ważne czy są to etykiety papierowe czy etykiety foliowe. Posiadają nas przyciągać i działać na naszą wyobraźnię.

Ażeby te efekty zdobyć, przeważnie nadrukowane na owe etykiety są hasła „promocja”, „gratis” itp. Hasła te, aby zostały widoczne są na tle jaskrawych barw, aby teraz rzucały nam się w oczy.

Jaka więc jest różnica w gronie etykietami papierowymi a foliowymi? I dlaczego nie wykorzystuje się jednego rodzaju na wszystkich produktach?

Podstawowym powodem są względy ekonomiczne. Etykiety papierowe są znacznie tańszym rozwiązaniem od tych foliowych, zatem o ile okoliczności przechowywania danego produktu nie wymagają znacznej wytrzymałości nadruku, używa się papier. Identycznie, jeśli opakowanie produktu narażone jest na wilgoć bądź inne warunki niekorzystne, warto zastosować etykietę foliową by nadruk, który notabene wykonywany jest inną technologią, się nie uszkodził.

A jest to najważniejsze, z tego względu, że na etykietach drukowany jest kod kreskowy, w którym wręcz najmniejsza zmiana, czy także przerwa stwarza brak sposobów jego odczytu.

Podsumowując, etykiety niegdyś intuicyjne i bez wymyślnych wzorów, dzisiaj są bardzo kolorowe i żywe. Wszystko to spowodowane jest co raz większą konkurencją, a co za tym idzie wyścig o klienta jest bardziej zacięty niż kiedyś.

Zobacz: etykiety foliowe.

Zastosuj w biurze – etykiety